הכול על אריזות קרטון למעבר דירה

 עוברים דירה והגיע הזמן לארוז את תכולת הבית? להלן רשימה של חומרי אריזה שרצוי לרכוש לפני שמתחילים לארוז.

 
אתם עוברים דירה והגיע הזמן לארוז את תכולת הבית, רוב האנשים שעוברים דירה כלל לא חושבים על אפשרות של קניית אריזות קרטון. מהסיבה הפשוטה שניתן למצוא קרטונים במחסנים של סופרים למיניהם או מרכזי קניות גדולים שבדרך כלל שולחים את אריזות הקרטון למחזור לאחר פירוק הסחורה.
אם יש ברשותכם חפצים יקרי ערך שהייתם מעדיפים לארוז בצורה מסודרת, בטוחה ונוחה בקרטונים חדשים ועמידים שישמרו על החפצים שלכם שלמים ויבטיחו מעבר קל במינימום פגיעה בחפצים. כדאי שתדעו שקיימות מספר חברות המתמחות בייצור קרטון למעבר דירה. כמו כן, קיימים מגוון סוגים וגדלים של אריזות קרטון המיוצרים במיוחד עבור מטרה זו.
להלן רשימה של חומרי אריזה שרצוי לרכוש לפני שמתחילים לארוז מה שיקל על המלאכה ויבטיח מקסימום שמירה והגנה על חפציכם היקרים וגם על אלו שפחות:
קרטון דו גלי – קרטון המיועד לאריזות חפצים כבדים או חפצים שבירים. כמו: ספרים וכלי זכוכית. מגיע בצורת קופסא במגוון גדלים.
קרטון לבגדי תלייה – אם קיימים ברשותכם בגדים יקרים שתרצו לאחסן בצורת תלייה כפי ששמורים בארון, או שאתם פשוט מעדיפים לחסוך מעצמכם את גיהוץ הבגדים לאחר פירוק הקרטונים בדירה החדשה. רצוי לרכוש קרטון אחד או יותר (לפי הצורך), המיועדים למטרה זו. אלו קרטונים קשיחים המגיעים בצורת קופסא בגודל המתאים ובתוכם מוט מתכת עליו תוכלו לתלות את הבגדים לנוחיותכם המרבית.
קרטון חד גלי – קרטון המיועד לאריזת כל החפצים האישיים והמשפחתיים הקלים והפחות יקרים כמו בגדים, כריות, חפצים מפלסטיק וכו'... רצוי לרכוש במידות שונות ובכמות גדולה מכיוון שבסוג הקרטונים הזה סביר שתאחסנו את רוב החפצים. (מי שמעוניין לחסוך כסף יוכל להשיג קרטונים מסוג זה במרכזי קניות גדולים, במחסנים המיועדים לאחסון קרטון המיועד לגריסה). קרטונים אלו נחשבים לדקים ופשוטים יותר.
קרטון גלי – מגיע בגליל בדרך כלל ברוחב מטר ובאורך משתנה, מיועד לעטיפת ריהוט, תמונות, מראות ודלתות זכוכית למיניהן מגן על הריהוט מפני שריטות או מכות שעלולות להיגרם במהלך המעבר עצמו.
גיליונות נייר אריזה- מיועדים לאריזות כלי מטבח, צלחות כוסות וחפצי נוי שבירים כמו אגרטלים, תמונות קטנות ממוסגרות וכו'.. כמובן שניתן להיעזר בנייר עיתון, אך חשוב לדעת שנייר עיתון עלול להכתים את החפצים ולהותיר סימנים שיהיה קשה מאד להיפטר מהם בהמשך. על כן, נייר אריזות המיועד למטרה זו עדיף, הוא בדרך כלל מיוצר מנייר ממוחזר ומגיע בצבע לבן או חום והכי חשוב הוא לא מאד יקר ובטח לא מותיר סימנים.
ניילון נצמד – זהו ניילון הזהה מאד לניילון נצמד שאנו מכירים ומשתמשים בו במטבח, ההבדל הוא שזהו ניילון תעשייתי ועבה יותר המגיע בגליל גדול ומיועד לעטיפת רהיטים.
ניילון בועות – או כמו שאנו מכירים ומכנים ניילון פץ פץ , גם הוא מגיע בגלילים גדולים ומתאים לאריזות של כל החפצים היקרים והשבירים שיכנסו לתוך הקרטון וימנע מהחפצים להישבר בעת המעבר.
ולסיום, הכי חשוב סרטי הדבקה וכמה שיותר יותר טוב, רצוי לרכוש סרטי הדבקה במגוון גדלים ובכמויות גדולות שלא יחסר, הקפידו לסגור את אריזות הקרטון היטב מלמעלה וגם מלמטה, כך לא ייווצר מצב בו הארגזים נפתחים במהלך ההובלה.