ייעוץ מס שבח

מס שבח מקרקעין הוא מס המוטל על רווח הון הנובע ממכירת מקרקעין בישראל או מכירת מניות באיגוד מקרקעין. המקור החוקי למס זה הוא חוק מיסוי מקרקעין (שבח ורכישה), התשכ"ג-1963.

המס בוחן את השבח, כלומר הרווח, שנוצר לאדם בעת ביצוע עסקה, דהיינו התמורה אותה הוא מקבל, או במקרים חריגים התמורה אותה הוא אמור לקבל, בהתאם לשווי השוק של הנכס אל מול המחיר ששילם בעת רכישת הנכס בתוספת השבחות אשר בוצעו במהלך תקופת ההחזקה בנכס, בניכוי פחת. 

כלומר, כאשר אדם מוכר דירה ברווח - בסכום גבוה מהסכום בו רכש אותה בניכוי הוצאות, עליו לשלם מס מתוך הרווח הריאלי, אם הוא לא זכאי לפטור ממס.                            

מס השבח הוא אמנם בגדר חובה, אולם ייעוץ נכון טרם מכירת דירה ואף טרם  רכישת דירה, יכול  למקסם את העסקה מבלי שיהיה צורך  לשלם על כך סכומים גבוהים בעת המכירה.  

ייעוץ מיקצועי יכול לצמצם בהוצאות, להוריד את גובה המס שעל המוכר לשלם ולעשות זאת כמובן עפ”י הוראות החוק. לכן, בטרם ביצוע עסקת מקרקעין, אנו ממליצים לבדוק היטב את נושא המיסוי, מס רכישה ומס שבח.

כל מוכר ורוכש רשאים לייצג את עצמכם בהתנהלות מול משרד מיסוי המקרקעין האזורי, אך ניתן גם לבחור ולהיות מיוצג על ידי עורך דין לאורך כל הליכי השומה, או על ידי רואה חשבון בתהליך הגשת השגה ובכל מקרה מומלץ מאוד להתייעץ בעיניין לפני ביצוע עסקה.

מתכננים למכור נכס בקרוב? מחפשים דרכים לצמצם בהוצאות הקשורות למיסוי וחשוב לכם להיעזר במומחה? ביצעתם עסקה, אתם חולקים על החלטת החלטת עורך השומה בשומת מס שבח או רכישה שהוצאה לכם וברצונכם להגיש השגה על שומת המס שהוצאה לכם?  אנו נשמח לסייע ונפנה אתכם ליועוץ מיקצועי  אמין ומומלץ.

 

להדמיית שומה עצמית ברשות המיסים לחצו כאן https://www.misim.gov.il/svtsvazmitnew/FrmFirstHadmaya.aspx